ELCOPELCOP

Skuteczne czyszczenie łazienki

Wysprzątanie łazienki na błysk to nie lada wyzwanie dla wielu z nas. To potrafi tylko perfekcyjna pani domu – ale każda z nas może taką być. To wcale nie jest trudne. Zobacz za jak radzić sobie z czyszczeniem wyposażenia łazienki.

Po pierwsze: TOALETA

Pozostaw tabletkę czyszczącą na noc, aby pozbyć się zacieków i plam. Kamień i zacieki możesz też wyczyścić pumeksem. Pumeks wbrew obawom nie porysuje ceramiki, ponieważ jest miększy. Zetrze się na niej tak, jak ściera się na skórze. Potraktuj zacieki kwaskiem cytrynowym, a potem wyszoruj pumeksem. Na koniec zastosuj jeszcze mleczko czyszczące w razie potrzeby. Wyczyść też dokładnie deskę sedesową łagodnym mleczkiem czyszczącym i miękką ściereczką. Dokładnie potem wyczyść deskę z mleczka.

Po drugie: PŁYTKI I ŚCIANY

Fugi i płytki trzyj skórką cytrynową, a potem potraktuj wilgotną szmatką. Płytki możesz też wyczyścić roztworem z wody i octu w proporcjach 1:1. Na koniec potraktuj płytki płynem do mycia okien. Tapety czyść delikatnie wilgotną gąbką zamoczoną w sodzie oczyszczonej. Gdy tapeta wyschnie odkurz ją, by pozbyć się sproszkowanej sody. Jak pozbyć się pleśni? 1/2 szklanki octu i 1/2 szklanki boraksu – zmieszaj i rozpuść w ciepłej wodzie. Umyj zainfekowane pleśnią miejsca.

Po trzecie: PRYSZNIC I WANNA

Wannę i brodzik możesz wyczyścić roztworem przygotowanym z wody i octu w proporcjach 1:1. Zacieki i kamień wyczyści podobnie jak w przypadku muszli klozetowej pumeks. Aby wyczyścić słuchawkę od prysznica i baterię namocz je porządnie octem (najlepiej namocz w occie płatki kosmetyczne i obłóż nimi słuchawkę i baterię) oraz owiń woreczkiem foliowym. Pozostaw na noc, a rano wyszoruj szczoteczką do zębów i przetrzyj czystą, wilgotną szmatką. Pamiętaj, aby w miarę często myć i zmieniać zasłonki łazienkowe, jeśli je masz. To siedlisko bakterii. Drzwi od prysznica oraz lustra wyczyścisz nierozcieńczonym octem lub mąką kukurydzianą zmieszaną z wodą.

Po czwarte: UMYWALKA

Umywalkę najlepiej wyczyści alkohol i ocet. Będzie się lśnić jak nigdy. Nie szoruj nigdy umywalki szorstką gąbką, gdyż możesz ją porysować.

Po piąte: PODŁOGA

Odkurz dywaniki w łazience i umyj maty łazienkowe. Raz na kwartał (lub częściej, w zależności jak często się brudzą) wypierz dywaniki. Odkurz łazienkę (odkurzacz poradzi sobie w łazience lepiej niż szczotka) i na końcu zmyj podłogi.

Źródło artykułu: tipy.pl

Elcop Serwis
About Elcop Serwis
Firma Elcop Serwis istnieje od 2004 roku i od początku głównym zakresem działalności przedsiębiorstwa była sprzedaż profesjonalnego sprzętu czyszczącego oraz środków chemicznych. Ciągły postęp techniki i nowości w technologii czyszczenia zmuszają nas do stałego podnoszenia kwalifikacji. Dzięki temu do Państwa dyspozycji pozostaje najlepiej wyszkolony personel w branży. Wiedzę teoretyczną łączymy z praktycznym doświadczeniem prowadząc również usługi doczyszczania i bieżącego utrzymania czystości w różnych obiektach. Kilkuletnia współpraca z krajowymi i zagranicznymi producentami urządzeń i środków chemicznych do utrzymania czystości daje nam dostęp do najnowszych technologii sprzątania, co pozwala wyposażać sprzątane przez nas obiekty w profesjonalny sprzęt i chemię. Aby zapewnić najwyższą jakość usług, osoby wykonujące zlecone prace są na bieżąco kontrolowane przez lokalnego przedstawiciela z wykorzystaniem standardowych arkuszy kontrolnych. Korzystając z naszej oferty powierzacie Państwo obiekt profesjonalnej firmie, której usługi będą wykonywane sprawnie, fachowo i na wysokim poziomie. Wysoką jakość usług gwarantujemy dzięki potencjałowi firmy Elcop Serwis, oraz długoletniemu doświadczeniu w branży usług porządkowych.